Ośrodek dla wymagających kuracjuszy

Opis jednego z ośrodków, sanatoryjnych w Busku- Zdroju 

Sanatorium Busko inaczej „Włókniarz” to zmodernizowany ośrodek, który jest usytuowany w strefie uzdrowiskowej. Jest otoczony zielenią wraz ze zdrojowym parkiem daje możliwość odpoczynku, skupienia się oraz wyciszenia. Liczące 600 miejsc noclegowych, Sanatorium posiada własne windy oraz podjazdy, które zostały zaprojektowane z myślą o niepełnosprawnych osobach. Ponadto ośrodek ten stwarza idealne warunki dla swoich kuracjuszy, ponieważ oferuje im aż 60 różnych zabiegów, które są wykonywane na miejscu, bez konieczności wychodzenia z ośrodka. We „Włókniarzu” kuracjusze znajdą zakwaterowanie w każdym standardzie, od podstawowego do podwyższonego standardu. W ofercie znajdują się pokoje 1 oraz 2 osobowe a także apartamenty posiadające własną klimatyzację oraz dostęp do internetu wszystko to znajduję się w nowej części budynku. Sanatorium Busko oferuje leczenie ambulatoryjne, pełnopłatne, usługi hotelowe oraz leczenia ze skierowaniem na Narodowy Fundusz Zdrowia. Oprócz tego posiadamy bogate zasoby wody siarczkowo-siarkowodorowej słonej. Działający na terenie Salon Aqua oferuje profesjonalne zabiegi wellness, które przynoszą efekt odprężenia oraz wyluzowania. 

Zabiegi typu SPA-MEDI

Vacumed, Aqua masaże, Mechanoterapia,  kąpiel w soli z Morza Martwego, Błotne okłady z Morza Martwego, Piwne jacuzzi, Zabiegi w odmładzające kapsule, Kąpiele algowo-solne, Krzesełko „Hula”, Jazda konna, Masaż stóp, Fotel do masażu, Suna na podczerwień, Studio zdrowego ciała oraz zdrowej sylwetki, Power-slim, Zabiegi pielęgnacyjne na ciało i twarz. 

Nowości

– Stymulacja Mięśni Dna Miednicy w skrócie to SMDM,

– Fala uderzeniowa- nieinwazyjny, nowoczesny sprzęt, który zwalcza ból polegający na wykorzystaniu działania siły powietrza sprężonego, 

– PST- Terapia pulsującym sygnałem, pobudza naturalne tkanki łącznej, 

– Magnetostymulacja w skrócie BEMER.

W 2017 roku został otwarty nowy Przyrodoleczniczy zakład, tym samym sanatorium oddało do użytku nowoczesną bazę zabiegową i leczniczą. Można tam znaleźć stanowiska do kąpieli i masaży a także wypoczywalnie. Do dyspozycji będzie dostępny nowo otwarty basen, który jest przystosowany dla każdego kuracjusza.